Konsultanci Programu LEAPGrono Konsultantów Programu LEAP znowu się powiększyło

W dniach 25-26 kwietnia 2015r w Centrum Konferencyjnym IBIB PAN w Warszawie odbyło się czwarte już szkolenie Konsultantów Programu LEAP.
Szkolenie uświetniła obecność twórcy metody doktora Marka Pasula z USA, który przedstawił planowane badania i kierunek rozwoju analizatora testów MRT III (Mediator Release Test).
W szkoleniu wzięło udział 17 lekarzy i dietetyków z kraju i zagranicy, którzy postanowili zgłębić wiedzę o Programie LEAP.
Zagadnienia związane z mechanizmami odpowiadającymi za dietozależne stany zapalne, metodami pomiaru stosowanymi w testach MRT III, a także podstawowymi założeniami Programu LEAP wzięli na siebie Koordynator Programu mgr inż. Andrzej Brzeski i Konsultant lek. wet., dietetyk Jadwiga Koniarek.
Doktor Justyna Jakimiuk z Centrum Dermatologii Derma Puls we Wrocławiu bardzo interesująco omówiła przydatność testów MRT w medycynie przeciwstarzeniowej i u pacjentów z problemami dermatologicznymi.
Trud przedstawienia głównych tematów z zakresu postępowania z pacjentem wchodzącym w Program LEAP i prowadzonym przez Konsultanta wzięła na siebie dr n. med. Teresa Partyka. Podczas tych wykładów można było uzyskać bezcenną wiedzę na temat wielu dolegliwości zazwyczaj nie kojarzonych przez lekarzy i pacjentów ze składnikami pożywienia.
Ze względu na obecność osób z zagranicy, wszystkie materiały przygotowano również w języku angielskim i zapewniono symultaniczne tłumaczenie. Również warsztaty odbywały się w dwóch językach.
Nowymi Konsultantami Programu LEAP, którzy otrzymali Certyfikaty uprawniające do prowadzenia pacjentów w oparciu o testy MRT, zostali:

lek. med. Maria Babicka
mgr Joanna Domańska
dr n. med. Ewa Dybiec
lek. med. Mariola Gałązka
lek. med. Agnieszka Kowalczyk-Wlazłowska
lek. med. Mariola Kurpiel-Jędrzejek
lek. med. Mariusz Łukaszuk
mgr Danuta Piekarczyk
lek. med. Dorota Puciata
dietitian Marek Radochonski
mgr Dominika Schulz
mgr Ewa Sobolewska
lek. med. Izabela Toporska-Łukaszuk
nutritional therapist Marta Wilde
nutritional therapist Cliff Wilde
dr n. med. Elżbieta Wolska
mgr Beata Zaczkowska – Rudziewicz

Strona zapisuje pliki cookies. Przeczytaj więcej w Polityce prywatności.Akceptuję